Knihy, které stojí za přečtení!

aneb mé osobní tipy pro Vaší domácí knihovnu


MEDITACE

Úžasná kniha, která z meditace nedělá žádný nadpřirozený woodoo ani spirituální rituál, ale hravě (i vtipně) a jednoduše vysvětluje, co že to ta meditace je a že je pro mnohé z nás už teď přirozenou součástí života, jen o tom možná sami nevíme... a pokud náhodou není, ukazuje možnosti jak smysluplně využít její potenciál. Na mnoha variantách a příkladech ukazuje, jak je možné meditaci přirozeně zařadit do našeho každodenního života. 


PSYCHOLOGIE - ČAKRY - JÓGA

...aneb psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému.    Čakry jsou naší psychosomatickou mapu, ve východní filosofii již před stovkami let popsaná energetická centra tvořící základ východní medicíny a psychologie, zároveň i jógy. Autorka psycholožka ke každému ze sedmi hlavních energetických center podává přehledný výklad jednotlivých životních postojů, možných traumat a způsobů terapie - s častými příklady z její profesionální praxe. Jedinečná kniha shrnující moderní poznatky tohoto tématu.


PSYCHOLOGIE - ESOTERIKA

...aneb spirituální bypass = když nás "spiritualita" oddaluje od věcí skutečně důležitých. Používání duchovních praktik a postojů tak, abychom se vyhnuli nutnosti řešit emoční bolest, nezhojené rány a vývojové potřeby - se objevuje natolik často, že si ho naše kultura téměř nevšímá. O to horší je, že nám natolik zamlží tělo i mysl, falešnou rouškou léčení a spokojenosti, že nás často dostane do větších problémů, než ve kterých jsme byli. Názorným příkladem je užívání principu zrcadlení, neustále pozitivity a snahy se vyhnout "negativním" pocitům jako je např. hněv, agrese a strach - než-li je umět zpracovat a zacházet s nimi tak, aby se zdravě projevily a přestaly nás tížit... Zásadní čtení pro každého z nás, neb téměř každý z nás se ve svém životě s podobnou "spiritualitou" už potkal - procitněme a pojďme zjistit, jestli nenapáchala více škody než užitku.

PSYCHOLOGIE

aneb jak může říkání pravdy změnit Váš život.  Kniha pro všechny, kteří váháte, zda-li je lepší říct přesně to, co si myslím anebo je moudřejší si to nechat pro sebe. Ublížíte jakémukoliv vztahu více tím, že otevřeně promluvíte nebo tím, že cíleně zamlčujete své názory a pocity? Autor je pycholog a kniha je protkána příklady z jeho praxe s klienty... doporučuji všema deseti! SPOILER - autor se nebojí používat sprostá a peprná slova pro autentičnost tématu, o kterém píše...


BELETRIE 

Kniha, která povzbudí i pohladí po duši. Inspiruje, dodá kuráž a otevře nové úhly pohledu na svět kolem nás. S obrovským citem a neobyčejnou (byť uvěřitelnou) představivostí napsaný příběh, který vypráví osud několika různých žen odlišného charakteru i věku - jež spojuje to, že se nacházejí v určitém bodě svého života ztracené a opuštěné (mimo jiné třeba i Agatha Christie). Prolíná se napříč generacemi a poskytuje nejednu hlubokou myšlenku, která Vás přiměje se zastavit a  přezkoumat svá přesvědčení. Knižní skvost!


SEBEPOZNÁNÍ - PSYCHOLOGIE

Připadáte si občas jako z Marsu? Máte problém jednat podle svých vlastních potřeb a upřednostňujete potřeby druhých na úkor sebe? Cítíte se zahlceni pocity a nevíte jak se v nich vyznat? Jste empatičtí a dobře se dokážete vžít do pocitů lidí kolem sebe?  Máte potřebu se stranit větší společnosti lidi, pobyt v davu je pro Vás utrpení nebo ho snesete jen na krátkou dobu? Cítíte se lépe o samotě, doma nebo v menším kolektivu v sympatickém prostředí? Tato kniha Vám umožní pochopit proč je tomu tak. Hypersenzitivita je reálná věc a není to prokletí. Je potřeba ji umět zpracovat, přináší spoustu benefitů, když s ní umíte dobře nakládat. V opačném případě Vás může občas potrápit. Kniha dává tipy pro každodenní životy, přináší příběhy lidí, který se vyrovnávají možná s podobnými situacemi jako vy a mohou být tedy pohlazením pro duši - a podporou pro pochopení sebe sama.

BELETRIE

Krásná, nádherná a dojemná kniha. Plná hluboké pravdy, reality i laskavého humoru. Příběh zdravotnice Stelly, která pracuje v hospici. Rozmluvy s pacienty jí přinášejí zvláštní klid. Seznamuje se s jejich osudy a začne pro ně psát dopisy, jejichž prostřednictvím se oni loučí se svými milovanými.  Kniha je mozaikou několika příběhů i ze života samotné Stelly. Je krásnou ukázkou toho, jak hořký i sladký zároveň umí život  být.


MEDITACE

Průvodce meditací pro přepracované skeptiky a moderní ezoteriky. Úžasná kniha, humorná a dobře čtivá. Přibližuje meditaci způsobu běžného života v západním světě, takovými způsoby ve kterých se snadno poznáváte a vyznáte - třeba "meditace espresso"  pro rychlou dávku klidu při velkém napětí nebo "dopravní meditace" pro rozpuštění frustrace a stresu když se ocitnete v dopravním pekle... a přitom autorka nijak nesnižuje smysluplnost a význam meditace.  Naopak.


SYMBOLIKA SNŮ - VZKAZY PRO NÁS

Pamatujete si své sny? Opakují se Vám některé často? V knize Vědomé snění její autor Rober Moss podrobně líčí jedinečný přístup o devíti krocích k pochopení snů za použití současných technik práce se sny, technik, které se vyvinuly v šamanských kulturách po celém světě. Kniha Vědomé snění vám ukáže cestu, jak své sny využít, aby jste porozuměli své minulosti, dokázali ovlivnit budoucnost, uměli se napojit na své nejhlubší touhy a nechali se vést svým vyšším já. Mossovy metody jsou oživeny obratným vyprávěním o jeho vlastních snech, o snech jeho studentů. Netradiční a pokrokový systém vědomé snění při zachycování snů, návraty do nich a vedení snového deníku umožní čtenáři napojit se na nejhlubšího zdroj tvořivosti a intuice a pomůže mu učinit v kritických okamžicích jeho života učinit lepší volbu.


PSYCHOTERAPIE - BUDDHISMUS

Přečtěte si jako první, co je nového...