Knihy...

..., které stojí za přečtení!

aneb mé osobní tipy pro Vaší domácí knihovnu


MEDITACE

Úžasná kniha, která z meditace nedělá žádný nadpřirozený woodoo ani spirituální rituál, ale hravě (i vtipně) a jednoduše vysvětluje, co že to ta meditace je a že je pro mnohé z nás už teď přirozenou součástí života, jen o tom možná sami nevíme... a pokud náhodou není, ukazuje možnosti jak smysluplně využít její potenciál. Na mnoha variantách a příkladech ukazuje, jak je možné meditaci přirozeně zařadit do našeho každodenního života. 


PSYCHOLOGIE - ČAKRY - JÓGA

...aneb psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému.    Čakry jsou naší psychosomatickou mapu, ve východní filosofii již před stovkami let popsaná energetická centra tvořící základ východní medicíny a psychologie, zároveň i jógy. Autorka psycholožka ke každému ze sedmi hlavních energetických center podává přehledný výklad jednotlivých životních postojů, možných traumat a způsobů terapie - s častými příklady z její profesionální praxe. Jedinečná kniha shrnující moderní poznatky tohoto tématu.

PSYCHOLOGIE

aneb jak může říkání pravdy změnit Váš život.  Kniha pro všechny, kteří váháte, zda-li je lepší říct přesně to, co si myslím anebo je moudřejší si to nechat pro sebe. Ublížíte jakémukoliv vztahu více tím, že otevřeně promluvíte nebo tím, že cíleně zamlčujete své názory a pocity? Autor je pycholog a kniha je protkána příklady z jeho praxe s klienty... doporučuji všema deseti! SPOILER - autor se nebojí používat sprostá a peprná slova pro autentičnost tématu, o kterém píše...


BELETRIE 

Kniha, která povzbudí i pohladí po duši. Inspiruje, dodá kuráž a otevře nové úhly pohledu na svět kolem nás. S obrovským citem a neobyčejnou (byť uvěřitelnou) představivostí napsaný příběh, který vypráví osud několika různých žen odlišného charakteru i věku - jež spojuje to, že se nacházejí v určitém bodě svého života ztracené a opuštěné (mimo jiné třeba i Agatha Christie). Prolíná se napříč generacemi a poskytuje nejednu hlubokou myšlenku, která Vás přiměje se zastavit a  přezkoumat svá přesvědčení. Knižní skvost!

BELETRIE

Krásná, nádherná a dojemná kniha. Plná hluboké pravdy, reality i laskavého humoru. Příběh zdravotnice Stelly, která pracuje v hospici. Rozmluvy s pacienty jí přinášejí zvláštní klid. Seznamuje se s jejich osudy a začne pro ně psát dopisy, jejichž prostřednictvím se oni loučí se svými milovanými.  Kniha je mozaikou několika příběhů i ze života samotné Stelly. Je krásnou ukázkou toho, jak hořký i sladký zároveň umí život  být.


MEDITACE

Průvodce meditací pro přepracované skeptiky a moderní ezoteriky. Úžasná kniha, humorná a dobře čtivá. Přibližuje meditaci způsobu běžného života v západním světě, takovými způsoby ve kterých se snadno poznáváte a vyznáte - třeba "meditace espresso"  pro rychlou dávku klidu při velkém napětí nebo "dopravní meditace" pro rozpuštění frustrace a stresu když se ocitnete v dopravním pekle... a přitom autorka nijak nesnižuje smysluplnost a význam meditace.  Naopak.


Přečtěte si jako první, co je nového...